Gdzie porównać najlepsze oferty kredytów

Aby dobrze wybrać najlepszy dla siebie kredyt gotówkowy możesz skorzystać z oferty swojego banku, porady pośrednika kredytowego lub też samodzielnie sprawdzić dostępne rozwiązania dzięki użyciu narzędzi internetowych takich jak na przykład porównywarka kredytów na bankier.pl.

Jak dobrze wybrać kredyt gotówkowy?

Dobry kredyt, to kredyt dobrze dobrany do twoich potrzeb. To ty wiesz najlepiej czego potrzebujesz i na jakie obciążenia będzie cię stać. Całkowity koszt kredytu, poza prowizją za jego przyznanie i wysokością oprocentowania, zależy przede wszystkim od wartości zaciągniętego zobowiązania oraz okresu na jaki kredyt został udzielony.

Czym różni się kredyt od pożyczki?

Należy pamiętać o różnicy między kredytami i pożyczkami. Kredyty mogą być udzielane wyłącznie przez banki. Pożyczki natomiast proponowane są przez instytucje pozabankowe. Możliwe jest również udzielenie pożyczki między osobami prywatnymi.

Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest udzielany przez banki na dowolny cel. Nawet jeśli będziesz zapytany o to, na o zamierzasz przeznaczyć pieniądze, to bank nie wymaga dokumentowania faktycznego ich wykorzystania, inaczej niż w przypadku kredytu samochodowego, hipotecznego, czy konsolidacyjnego, który jest zaciągany na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Kredyt gotówkowy jest zazwyczaj wykorzystywany do zaspokojenia mniejszych potrzeb finansowych. Środki uzyskane ta drogą możesz przeznaczyć na zrealizowanie niespodziewanego bądź planowanego większego zakupu, czy na nagłe, zwiększone potrzeby bieżące, ale także na wakacje, czy na dodatkowe zajęcia dla siebie bądź dzieci. Dzięki kredytowi gotówkowemu możesz odnowić czy zmienić wyposażenie kuchni, przeprowadzić remont łazienki, czy też kupić samochód.

Na jaki maksymalnie okres można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

W różnych bankach rożne są proponowane różne maksymalne okresy kredytowania. Nie spotyka się jednak dłuższych niż 10 lat. Kredyt gotówkowy służy raczej zaspokajaniu doraźnych potrzeb, a nie dużych, drogich, wieloletnich inwestycji.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredytu gotówkowego nie może uzyskać osoba, która nie potrafi uwiarygodnić tego, że będzie w stanie go spłacić. Najczęściej dotyczy to wykazywanego udokumentowanego źródła dochodu, ale ważną rolę odgrywają tu również dotychczas zaciągnięte zobowiązania i to w jaki sposób są regulowane. Trzeba pamiętać, że nie tylko wysokość zobowiązań, ale także ich charakter może mieć tu kluczowe znaczenie. Z odmową udzielenia kredytu gotówkowego muszą się liczyć na przykład osoby, których wynagrodzenie jest zajęte w trybie egzekucji komorniczej, w szczególności z tytułu zaległych zobowiązań alimentacyjnych.

Czy kredyty gotówkowe są drogie?

Całkowity koszt kredytu, poza prowizją za jego przyznanie i wysokością oprocentowania, zależy przede wszystkim od wartości zaciągniętego zobowiązania oraz okresu na jaki kredyt został udzielony.

Kredyt gotówkowy jest droższy niż kredyt czy pożyczka hipoteczna, ale za to z drugiej strony łatwiej możesz go uzyskać, a co najistotniejsze wykorzystasz go na dowolny cel. Warto zapoznać się z obowiązującymi aktualnymi promocjami, dzięki którym możesz zaoszczędzić na całkowitym koszcie kredytu. Pomocne są tutaj rankingi kredytów i pożyczek.

Czy konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przy korzystaniu z kredytów gotówkowych?

Zdarza się, że skorzystanie z oferty kredytu gotówkowego jest związane z koniecznością wykazywania dodatkowych zabezpieczeń w postaci podpisu poręczyciela, czy zgody współmałżonka. Niejednokrotnie niespełnienie tego warunku mocno ogranicza jednak uzyskanie większej kwoty kredytu gotówkowego.

W jaki sposób najlepiej jest zaciągnąć kredyt gotówkowy? Stacjonarnie czy online?

Wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z internetowych porównywarek, takich jak na przykład porównywarka kredytów na https://www.bankier.pl/smart. W jednym miejscu mamy wówczas nie tylko skoncentrowaną wiedzę o różnych ofertach, ale także ułatwioną możliwość zawnioskowania o wybrany przez nas kredyt gotówkowy. Często porównywarki połączone są z systemami bankowymi i instytucji pożyczkowych, przez co złożony wniosek tą droga podlega tak samo szybkiemu procesowi analizy jak gdybyśmy wnioskowali bezpośrednio za pomocą systemu danego banku czy pożyczkodawcy.

Czy porównywarki internetowe są wiarygodne?

Co więcej internetowe porównywarki zawierają, poza informacją o poszczególnych ofertach finansowych, także rankingi kredytów i pożyczek. To oznacza, że firmy, które będą chciały pozyskać tą drogą klienta muszą dbać o aktualne i jak najbardziej atrakcyjne propozycje promowane w ten sposób. Zatem możemy spokojnie i odpowiedzialnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie porównać najlepsze oferty kredytów. Otóż tam, gdzie informacje te są aktualizowane i zestawiane z różnych konkurencyjnych źródeł. Dlatego właśnie porównywarki internetowe są nie tylko wiarygodne, ale i coraz popularniejsze wśród osób poszukujących dla siebie najlepszych rozwiązań finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here