Czym są kasetony reklamowe i gdzie znajdą zastosowanie?

0
1286

Kasetony reklamowe stanowią jeden z najpopularniejszych rodzajów reklamy zewnętrznej. W każdym centrum miasta będą nas otaczać dosłownie ze wszystkich stron, informując o obecności sklepów i punktów usługowych. Swoją popularność zawdzięczają niedużym kosztom wykonania i estetycznej i trwałej konstrukcji. Do tego kasetony reklamowe bez problemu dostosujemy do loga naszej firmy, zamawiając je w dowolnym kształcie i formacie. Dla bardziej wymagających dostępne są podświetlane kasetony LED, które będą się pięknie prezentować po zmroku. Czym jednak kasetony reklamowe w ogóle są i w jakim celu można ich użyć? O tym w dzisiejszym artykule.

Czym jest kaseton reklamowy?

Kasetony reklamowe to nic innego jak szyld o grubości kilkunastu centymetrów wykonany ze sztucznych materiałów. Może to być dibond, plexi, aluminium lub tworzywo PCV, a często także inne. Projektowanie pod indywidualne zamówienie pozwala na stworzenie dowolnego kształtu i rozmiaru, dzięki czemu możemy perfekcyjnie dopasować tę formę reklamy zewnętrznej do naszego lokalu. W dodatku kasetony reklamowe rozróżniamy na jednostronne i dwustronne. Te pierwsze są montowane równolegle do ściany, dzięki czemu są widoczne, gdy stoimy naprzeciwko lokalu, a drugie dwustronne montowane prostopadle. Dzięki temu nasz lokal będzie widoczny z każdej strony i także po zmroku, jeśli tylko zdecydujemy się na podświetlany kaseton reklamowy LED.

Kasetony reklamowe – do czego służą?

Kasetony reklamowe, tak samo jak inne formy reklamy zewnętrznej, służą m.in. do promowania działalności gospodarczej. Ich zastosowanie jest jednak bardziej lokalne i raczej możemy zapomnieć o kampanii reklamowe z użyciem tej formy reklamy. Do tego lepiej sprawdzi się reklama zewnętrzna w postaci billboardów, druku wielkoformatowego na plakatach, czy też reklama na pojazdach. Z tego też powodu kasetony reklamowe oprócz funkcji reklamowej przyjmują także informacyjną. Odpowiednio umiejscowione i podświetlone będą widoczne nawet z drugiego końca ulicy. Szczególnie gdy oprócz modelu jednostronnego zdecydujemy się także na model dwustronny.

Nowoczesne podświetlane kasetony reklamowe LED

Obecnie odchodzi się od tradycyjnych form reklamy. To samo tyczy się tradycyjnych szyldów, które są często płaskie i bez wyrazu. Te zostały zastąpione przez kasetony reklamowe, które z kolei wraz z rozwojem technologii LED zaczęły świecić. Dzięki czujnikowi zmierzchu następuje to automatycznie, dzięki czemu nie musimy się tym w ogóle przejmować. Podświetlane kasetony reklamowe LED docenimy najbardziej jesienią i zimą, kiedy to nasz lokal pozostaje otwarty na długo po zachodzie słońca.

Inne formy reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Bardziej lub mniej pomysłowych jej nośników jest dużo, jednak kasetony reklamowe wydają się niezastąpione w swym zastosowaniu. Ewentualną alternatywą są klasyczne i niezbyt wyróżniające się szyldy, ale nie tylko. Istnieją bowiem przestrzenne litery podświetlane, które tak często zdobią wnętrza recepcji dużych biurowców. Odpowiednio zaprojektowane mogą mieć także zastosowanie zewnętrzne i spełnią taką samą funkcję reklamowo-informacyjną jak kasetony reklamowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here