Momentem w życiu człowieka, kiedy najszybciej chłonie on nową wiedzę oraz zwiększa poziom swojej inteligencji, jest jego wczesne dzieciństwo. Dlatego tak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka, w którym spory udział mają szczególnie jego rodzice. Co jednak, jeżeli poziom IQ nie jest za wysoki? Czy można poprawić swój wynik już w życiu dorosłym? Istnieje kilka wskazówek i porad, dzięki którym będzie to możliwe. Warto przeczytać poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak poprawić IQ?

Czytanie

Być może wydaje się to mało prawdopodobne, iż tak prozaiczna czynność może mieć jakikolwiek wpływ na poziom inteligencji. Otóż ma! I to naprawdę duży. Dzięki czytaniu ludzki umysł bardzo sprawnie się rozwija, wpływając tym samym także na inteligencję. Warto zatem wybierać książki z najbardziej interesującą tematyką, co z kolei pomoże także zwiększyć zasób słownictwa oraz wiedzę w danej kwestii. Warto ponadto skorzystać z takiej gry, jak Scrabble, która zarówno w wersji klasycznej, jak i elektronicznej będzie dobrą łamigłówką wspierającą rozwój swojej inteligencji.

Nuda jest wrogiem nr 1

Nie ma nic gorszego, jak nuda w całym procesie uczenia, nauki. Ma ona negatywny wpływ na inteligencję, dlatego istotna jest prawidłowa organizacja swojego czasu w sposób umożliwiający zwiększenie swojej aktywności umysłowej. Warto odkrywać nowe rzeczy, zmienić drogę pokonywaną codziennie do pracy, czy do szkoły, co zabije rutynę. Wyszukiwanie tego typu form zamiennych i alternatyw to najlepszy sposób na ciągłe pobudzanie swoich szarych komórek.

Ćwiczenia na IQ

Nie ma nic lepszego na poprawę poziomu swojej inteligencji, jak różnego rodzaju ćwiczenia. Jednym z nich może być nauka techniki żonglowania. Takie zadanie jest może trudne do wykonania, jednak przynosi bardzo dużo frajdy, a jednocześnie pobudza działanie obu półkul mózgowych. Na samym początku warto spróbować żonglerki dwoma piłeczkami. I tak kolejno dodając nowe piłeczki będzie się zwiększało swój wysiłek umysłowy, który przełoży się na poprawę funkcjonowania mózgu. Innym interesującym ćwiczeniem może być także próba pisania drugą ręką. Mózg zostanie wtedy zmuszony do pracy obiema półkulami.

Prawidłowe odżywianie

Cały proces nie ma większego sensu, jeżeli nie uwzględni się w nim odpowiedniej diety bogatej w składniki odżywcze. Mózg oprócz ćwiczeń potrzebuje również właściwych pokarmów dostarczających minerałów i witamin. Jedzenie jest najlepszą pożywką dla ludzkiego umysłu. Należy jednak również pamiętać o piciu dużej ilości wody, a także wprowadzeniu takich pokarmów do swojej codziennej diety, jak orzechy, warzywa i owoce oraz ryby. Im większe zróżnicowanie odżywiania, tym lepsze efekty.

Codzienna gimnastyka

Nie wystarczy ćwiczyć jedynie swojego umysłu. Na jego prawidłowe funkcjonowanie ma również wpływ kondycja całego organizmu, dlatego najlepiej podejmować się regularnych ćwiczeń fizycznych. Ideałem będzie ich wykonywanie na świeżym powietrzu. Dzięki temu mózg zostanie prawidłowo dotleniony. Wybór ćwiczenia nie gra tutaj roli. Może to być zarówno pływanie, jak i jazda na rowerze. Jest to kwestia indywidualna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here