Studia przez internet – jak efektywnie studiować online?

0
Studia przez internet

Studiowanie przez internet to nowość, a jednocześnie spore wyzwanie dla studentów i wykładowców. Zorganizowanie nauki w domowych warunkach nie zawsze jest proste. Żeby edukacja przebiegała efektownie, konieczne jest rozplanowanie pracy i dostęp do stabilnego łącza internetowego.

Studiowanie w dobie koronawirusa

Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziło do tego, że pod koniec marca wszystkie uczelnie wyższe przeszły na tryb nauki zdalnej. W semestrze zimowym, który właśnie się rozpoczął, kształcenie ma zostać zorganizowane w modelu mieszanym z zaznaczeniem, że większość zajęć będzie przeprowadzana na odległość. Oznacza to, że studia będą odbywały się w formie online. Zajęcia i wykłady najczęściej przybierają formę telekonferencji i są przeprowadzane za pośrednictwem komunikatorów, takich jak np. Zoom, Skype, Google Meet czy Microsoft Teams. Materiały do nauki są zapewniane przez wykładowców. Z kolei studenci mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach oraz samodzielnie opracowywać niektóre z zagadnień. Tym samym, żeby móc kontynuować studia przez internet konieczny jest dostęp do stabilnej sieci.

Koronawirus a studia

Studiowanie w dobie koronawirusa to duże wyzwanie nie tylko dla władz uczelni i samych wykładowców, ale – przede wszystkim – dla studentów. Żeby uczestniczyć w zajęciach online, muszą mieć stały dostęp do sieci, ale też wygospodarować miejsce, w którym będą mogli komfortowo uczestniczyć w zajęciach. Nie zawsze jest to proste, szczególnie, gdy dzieli się pokój ze współlokatorem. W domowych warunkach nauki należy szczególnie zadbać o to, żeby edukacja przebiegała w sposób efektywny. W tym celu warto ustalić sobie plan dnia i tygodnia, podzielić materiał do przyswojenia na mniejsze partie i pamiętać o systematyczności.

Efektywne studiowanie przez internet

Żeby studiowanie w dobie koronawirusa w ogóle było możliwe, niezbędny jest dostęp do internetu. Dla studentów najwygodniejsza opcja to internet mobilny: https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mogą zabrać ze sobą intrenet w dowolne miejsce i korzystać z niego nie tylko w domu, ale też w bibliotece, w kawiarni czy na wakacjach. Nie muszą przy tym martwić się o jakość połączenia czy o dostępność Wi-Fi.

Jakie opcje internetu mobilnego daje T-Mobile? Możliwości jest dużo, a różnią się wielkością dostępnej paczki internetu i okresem zobowiązania. Studenci mogą wybrać internet z modemem lub routererem, tabletem lub komputerem. W przypadku wyboru opcji z modemem lub routerem, umowę można zawrzeć już na 6 miesięcy. W tej opcji student otrzymuje do dyspozycji 30 GB miesięcznie za 29 zł. W wersji z komputerem umowa jest zawierana na 24 lub 36 miesięcy, a do dyspozycji jest 50 GB. Cena takiego pakietu to od 49 do 99 zł miesięcznie. Im wyższy abonament, tym bardziej spada cena sprzętu.

Materiał partnera.

Skrzynki plastikowe – nowoczesne rozwiązania w transporcie

0
Skrzynki plastikowe - nowoczesne rozwiązania w transporcie

Rozwinięta produkcja opakowań z tworzyw sztucznych pozwala na wyposażenie zakładów przemysłowych w wydajne i estetyczne pojemniki do magazynowania. Możliwe jest również wykorzystanie tego rodzaju pojemników do transportu, w szczególności produktów, które wymagają wysokiej sterylności i właściwej ochrony. Do tego tworzywa sztuczne nadają się doskonale.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – kogo obowiązuje?

0
pieniądze

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko wszedł w życie od 1 września. Od tego czasu mogą korzystać z niego rodzice dzieci, którym zamknięto szkołę lub przedszkole.  Nie jest to jednak jedyny wymóg, który pozwana na otrzymanie takiego zasiłki. Jest to przede wszystkim propozycja dla rodzin, które mają problem związany z epidemią COVID-19. O co dokładnie w nim chodzi? Jak uzyskać dodatkowy zasiłek na dziecko? Przeczytaj! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-dziecko/ 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – komu przysługuje? 

ZUS podaje informację, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostaną rodzice dzieci w wieku do lat 8. Jednak nie obowiązuje on dla wszystkich rodzin z dziećmi w takiej grupie wiekowej. Przysługuje on w przypadku kiedy doszło do: 

 • zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko,
 • otwarcia tych placówek, gdy brak jest możliwości zapewnienia przez te placówki opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19. Np. gdy lekcje odbywają się w trybie hybrydowym, tj. część dzieci uczy się w szkole, a część w domu,
 • braku możliwości sprawowania opieki przez nianię lub braku możliwości sprawowania opieki przez dziennego opiekuna z powodu COVID-19.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dzieci niepełnosprawne

Zasiłek będą mogli otrzymać także rodzice dzieci niepełnosprawnych. Wówczas, zasiłek przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci:

 • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,
 • w wieku do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
 • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dotyczy też rodziców lub opiekunów pełnoletnich osób niepełnosprawnych, które zwolnione są od wykonywania pracy z powodu konieczności opieki nad taką osobą w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna.

Na liście takich placówek znajdują się między innymi: 

 • szkoły, 
 • ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, 
 • ośrodki wsparcia, 
 • warsztaty terapii zajęciowej
 • inne placówki pobytu dziennego o podobnym charakterze.

W jaki sposób uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Jedyne co należy zrobić to złożyć u swojego płatnika składek oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Dokument ten można znaleźć na stronie internetowej ZUS’u.

Oświadczenie to jest również wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Osoby prowadzące działalność pozarolniczą składają oświadczenie w ZUS. Bez takiego oświadczenia rodzice nie dostaną pieniędzy. 

Zobacz też: http://www.gospodyni24.pl/do-kiedy-mozna-wykorzystac-bon-turystyczny/ 

Spodnie robocze do pasa – na co się zdecydować?

0
Spodnie robocze do pasa

Dlaczego warto kupić naprawdę porządne spodnie robocze do pasa? Chcesz sobie zapewnić odpowiednio dużo ochrony na konkretnym stanowisku pracy? W takim razie ten wpis powinien cię zainteresować!

Dlaczego warto je kupić?

Bardzo dużo osób decyduje się właśnie na spodnie robocze do pasa. Co powoduje, że takie konkretne elementy garderoby są tak popularne? Dużo wartościowych, zgodnych ze stanem faktycznym informacji znajduje się między innymi na stronie internetowej https://tarabhp.pl/37-spodnie-do-pasa. Aktualnie coraz więcej osób stawia właśnie na elementy garderoby tego właśnie konkretnego typu. Jest to jednak sprawa ogólnie całkowicie zrozumiała. Warto wyraźnie podkreślić, że nowoczesne spodnie robocze do pasa są wybierane nieprzypadkowo. Kto w ogóle decyduje się na takie akcesoria? Są one między innymi bardzo popularne chociażby wśród Klientów indywidualnych. Tak samo jest również z Klientami biznesowymi. Inny podział dotyczy tego, że spodnie robocze do pasa są kupowane przez osoby amatorsko wykonujące rozmaite zadania. Na przykład niedaleko domu, czy mieszkania. Inni zaś decydują się wydawać pieniądze na spodnie robocze do pasa, ponieważ po prostu codziennie realizują rozmaite czynności, które są w mniejszym albo nawet nieco większym stopniu niebezpieczne. Porządne spodnie robocze do pasa powodują, że możemy pracować ze znacznie większym spokojem. Po prostu zapewniają nam bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie. Trzeba podkreślić, że elementy garderoby tego właśnie konkretnego typu nie krępują ruchów. W związku z tym codzienna praca może być wykonywana bez żadnego problemu. Nie tylko bezpiecznie, ale także bardzo komfortowo i wygodnie.

Czym kierować się kupując spodnie robocze?

Jakie kwestie powinny być wzięte pod uwagę w trakcie zakupów? Na pewno warto zdecydować się na spodnie robocze do pasa od dobrego sklepu. Na stronie internetowej https://tarabhp.pl/3-ochrona-ciala nie brakuje wyboru. Swobodnie można kupić nie tylko spodnie robocze do pasa, ale także szereg innych elementów garderoby. Ogólnie warto podkreślić, że jest to podmiot, który oferuje przedmioty zaliczane do czterech rożnych kategorii. Chodzi na przykład o ochronę ciała, głowy, nóg oraz rąk. Warto podkreślić, że coraz więcej osób stawia na takie właśnie podmioty. Wyboru nie brakuje wyłącznie od dobrych producentów. O czym jeszcze nie można na pewno w tej właśnie konkretnej materii zapominać? Ważna sprawa jest generalnie taka, że dobrej jakości specjaliści pomagają rzecz jasna w podejmowaniu słusznych decyzji. O tym temacie nie powinno się zatem na pewno zapominać… Warto podkreślić, że kupując spodnie robocze do pasa trzeba decydować się zaś tylko na sprawdzone sklepy kooperujące z takimi nowoczesnymi producentami. Zwracaj uwagę na dopasowanie. Chociażby do sylwetki. Dzięki temu będzie wygodnie. Poza tym można również postawić na spodnie robocze do pasa, które będą w twojej ulubionej kolorystyce. Ponadto spodnie robocze do pasa muszą być dopasowane do konkretnego stanowiska pracy oraz do warunków atmosferycznych.

Atrakcyjne warunki finansowe

Co jeszcze jest ważne w czasie dokonywania ostatecznych decyzji? Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób zwraca uwagę właśnie na kwestie finansowe. Aktualnie dla coraz większej liczby osób ma to zaś spore znaczenie. Należy zauważyć, że obecnie można kupować spodnie robocze do pasa nie tylko stosunkowo szybko. Dodatkowo bezpiecznie, a to w obliczu panującej pandemii też ma znaczenie. Na dodatek można wybrać porządne spodnie robocze do pasa za relatywnie niewielkie pieniądze.

Technika druku o szerokim zastosowaniu

0
Technika druku o szerokim zastosowaniu

W przypadku druku fleksograficznego można mówić o bardzo dynamicznym rozwoju ze względu na jej duże możliwości i aspekt ekonomiczny. Bez nadwyrężania budżetu przedsiębiorcy mogą stworzyć przepiękne opakowania na oferowane produkty spożywcze czy kosmetyczne. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej, stąd rosnąca popularność tej nowoczesnej technologii.

Budowlaniec – jak nim zostać?

0
budowlaniec

Dobry budowlaniec musi cechować się przede wszystkim dokładnością, precyzją i wyrozumiałością do drugiej osoby. Nie powinno mu zabraknąć skrupulatność w wypełnianiu swojej pracy. Do przydatnych cech należy zaliczyć też kreatywność oraz samodyscyplinę. Jeżeli chodzi jednak o drogę edukacyjną w tym kierunku, będzie wymagała ona od nas sporego zaangażowania i zdobywania niezbędnej do wykonywania tej pracy wiedzy. Budowlaniec powinien pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie fizyki, chemii czy geologii. Do takiej pracy nie powinno zabraknąć mu też poczucia estetyki, a także pracowitości.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-budowlancem/

Droga do kariery – technikum budowlane

Jeżeli swoją przyszłość wiąże z dużej mierze z budownictwem, to powinniśmy zacząć od technikum budowlanego. Pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie się do studiów na takim kierunku. Wyższy będzie nasze wykształcenie w takim zawodzie, tym szybciej będziemy mogli liczyć na odbycie lepszych praktyk czy zdobycie lepszej pracy. Być może uda nam się również założyć własną firmę budowlaną. Właśnie dlatego najlepiej naszą drogę do kariery zacząć od wyboru technikum budowlanego. Dzięki niemu nauczyły się również posługiwać dokumentację techniczną, a także sporządzać i rysować i wykonywać pomiary budowlane.

Technik budownictwa – szkoły branżowe

Odpowiednie wykształcenie w szkole branżowej na kierunku technik ułatwi nam drogę Jako przyszły budowlaniec. Tam zdobędziemy wiedzę na temat robót oraz sporządzania kosztorysów i ofert przetargowych. Jest to bardzo ważna umiejętność dla każdego przedsiębiorcy, który planuję otworzyć własną firmę budowlaną. Co więcej będziemy potrafić organizować roboty remontowe oraz rozbiórkowe. Istotnym elementem jest poznanie metod wykonywania prac budowlanych. Tego wszystkiego nauczymy się w technikum budownictwa. Co kiedy je ukuńczymy? 

Opcji jest naprawdę dużo. Jedną z nich jest skończenie odpowiednich studiów. Budownictwo, ponieważ tak nazywa się kierunek styl związany da nam większe możliwości w karierze budowlanej. Szczególnie jeżeli będziemy odbywać praktyki w firmach budowlanych. Będąc absolwentem uczelni wyższej będziemy posiadali wiedzę dotyczącą najnowszych technik i materiałów, a także technologii stosowanych w budownictwie.

Zobacz też: http://www.activisio.pl/jak-wyglada-praca-budowlanca/

Domowy osuszacz powietrza – czyli jaki?

0
Domowy osuszacz powietrza

Do niedawna osuszacze powietrza kojarzyły się wyłącznie z przemysłowymi urządzeniami, wykorzystywanymi przez budowlańców, właścicieli magazynów czy innej klasy profesjonalistów, którym pozwalały na szybsze wykonywanie zleconych prac. Jednak od kilku lat coraz częściej można je spotkać w domach, a co za tym idzie urządzenia te również przeszły długą drogę, by jeszcze lepiej dostosować się do wymagań i oczekiwań prywatnych użytkowników. Jakie są domowe osuszacze i dlaczego warto po nie sięgać?

Po co osuszacz w domu?

Domowy osuszacz powietrza przydaje się nie tylko po zalaniu mieszkania, awariach sieci wodno-kanalizacyjnej czy po wykonanym remoncie – choć oczywiście w tych sytuacjach jego pomoc okazuje się niezastąpiona. Urządzenia te również są niezwykle praktyczne również w codziennym życiu, pomagając utrzymywać optymalną wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy. Niestety nie wszystkie mieszkania wykonano we właściwy sposób, dbając o izolację, szczelny dach czy odpowiednią stolarkę okienną. Nie każdy może sobie pozwolić na gruntowny remont mieszkania – zwłaszcza, jeśli mieszkasz w wynajmowanym budynku i raczej nie masz zamiaru decydować się na kosztowną renowację.

Stosując osuszacz możesz nie tylko jednorazowo obniżyć wilgotność powietrza, ale również stale ją utrzymywać w przedziale 40 – 65%, czyli w przedziale, w jakim najlepiej czują się ludzie w zamkniętych pomieszczeniach – i to niezależnie od warunków atmosferycznych, temperatury czy wykonywanych we wnętrzu prac.

Stosowanie osuszacza gwarantuje również każdorazowo szybkie wysychanie świeżo wypranego prania – bez potrzeby otwierania okien, bez nieprzyjemnych zapachów i bez zbędnego oczekiwania. Wiele osób zmuszonych jest do suszenia prania we wnętrzu mieszkania czy domu – nie mają suszarki do ubrań ani balkonu, na którym można by je rozwiesić. Osuszacz powietrza to najlepszy sposób na wybrnięcie z tej sytuacji.

Osuszacz domowy – czym się powinien wyróżniać?

Na rynku nie brakuje urządzeń reklamowanych jako skuteczne osuszacze powietrza. Nas jednak interesuje model, który najlepiej sprawdzi się w domowym zastosowaniu. Czym powinien się charakteryzować?

Przede wszystkim powinien być wydajny – nie daj sobie wmówić, że jeśli kupujesz urządzenie do domu, to nie musi być ono wydajne ani sprawne. W rzeczywistości osuszacze domowe powinny być bardzo wydajne, bo przecież wyposażone są w czujniki wilgotności – natomiast jeśli kupisz zbyt słabe urządzenie, to na pewno nie będziesz zadowolony.

Warto sięgnąć po markowe urządzenia, gwarantujące wysoką jakość, długą gwarancję i łatwy dostęp do ewentualnych zamienników. M.in. godne polecenia są produkty takich mare jak Fral, Ruby Dry czy Wood’s.

Czy warto szukać pracy na zachodzie Europy?

0
Czy warto szukać pracy na zachodzie Europy

Jeszcze kilka lat temu Europa Zachodnia była bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla Polaków szukających dobrze płatnej pracy. A jak jest obecnie? W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na krótkiej analizie rynku pracy w wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Są to na razie najbardziej popularne kierunki, jeśli chodzi o wyjazdy zarobkowe Polaków.

Jakich pracowników szukają w Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania przeżyła prawdziwe oblężenie pracowników z Polski zaraz po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej. W ciągu kilku ostatnich lat sytuacja ustabilizowała się i nie słyszymy już o setkach tysięcy Polaków wyjeżdżających na wyspy.

Wielka Brytania jest bardzo rozwiniętym i wymagającym rynkiem pracy. Analizując oferty pracy, można łatwo zauważyć, że największym powodzeniem cieszą się specjaliści oraz osoby mające duże doświadczenie. Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest już nasycony pracownikami fizycznymi. Z tego względu ciężko jest znaleźć w Anglii dobrze płatną pracę na stanowisku, które nie wymaga kwalifikacji. Bez konkretnej specjalizacji w zasadzie trudno będzie odnaleźć się na brytyjskim rynku pracy i zarobić tam satysfakcjonujące pieniądze.

Na brytyjskim rynku pracy potrzebni są przede wszystkim mechanicy mający doświadczenie i ugruntowaną ścieżkę kariery. Ponadto rozchwytywani są także tapicerzy.

Jakich pracowników szukają w Holandii i Niemczech?

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w Holandii i Niemczech. Tutaj bez problemów możesz znaleźć pracę, która nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Na obu rynkach poszukiwani są kandydaci do pracy fizycznej. Przede wszystkim dotyczy to sektora budowlanego, produkcji, rolnictwa, ogrodnictwa oraz pracy na magazynie. Analizując warunki pracy w Europie Zachodniej, można śmiało stwierdzić, że kraje te oferują bardzo atrakcyjne warunki. Inna kultura pracy oraz wysokie zarobki stanowią kuszącą perspektywę dla większości pracowników z Polski i Europy Wschodniej.

Jak znaleźć atrakcyjną pracę za granicą?

Samodzielne szukanie pracy za granicą może być bardzo trudnym zadaniem. Szczególnie w przypadku osób, które nie znają dobrze języków obcych. Z tego względu dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji pracy. Agencją, która może się pochwalić wieloletnią obecnością na rynku, jest Workafford. Firma prowadzi zarówno tradycyjną rekrutację pracowników, jak i oferuje możliwość leasingu pracowników. W pierwszym przypadku prowadzona jest klasyczna rekrutacja, która wyłania najlepszych kandydatów do pracy na danym stanowisku. Pracodawca dokonuje wyboru i zatrudnia wybrane osoby. W drugim przypadku Twoim pracodawcą staje się Workafford, która zajmuje się wszystkimi sprawami kadrowo-płacowymi. Niezależnie od formy zatrudnienia w każdym przypadku staramy się znaleźć dla Ciebie atrakcyjną propozycję pracy.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił poza granicami Polski, to agencja Workafford przygotowała dla ciebie atrakcyjne oferty pracy za granicą. Duża ilość propozycji pozwoli Ci wybrać zajęcie, które będzie dla Ciebie satysfakcjonujące pod względem zakresu obowiązków oraz zarobków. Więcej szczegółów dotyczących działania naszej agencji znajdziesz na stronie workafford.pl.

Rodzaje rękawiczek roboczych i ochronnych

0
Rodzaje rękawiczek roboczych i ochronnych

Wykonując rozmaite prace bardzo często narażamy nasze ręce na mniej lub bardziej poważne kontuzje… Konsekwencje takich urazów są opłakane. W końcu trzeba liczyć się z tym, że nawet proste czynności mogą dla nas stanowić spore wyzwanie. Nie wolno zatem dopuścić do takiej sytuacji! Poznaj charakterystykę rękawiczek roboczych i ochronnych, które chronią nasze dłonie i gwarantują bezpieczeństwo.

Rękawice dziane i tkaninowe

Kto powinien pomyśleć nad zakupem rękawiczek roboczych? M.in. osoby, które pracują na co dzień (albo jedynie okazjonalnie) z ostrymi narzędziami i maszynami. A może nierzadko obrabiasz rozmaite materiały? W tej sytuacji takie elementy garderoby też bez wątpienia Ci się przydadzą. W sklepie BHP można kupić np. rękawice dziane i tkaninowe. Czym się cechują? To m.in. uniwersalne zastosowanie. Wszak takie rękawice robocze są z powodzeniem używane w zakładach spożywczych, przemysłowych, branży budowlanej, pracach ogrodniczych itp. Dobrej jakości produkty ochronne są wykonywane z porządnych tkanin; specjaliści stosują chociażby poliamid oraz włókno szklane.

Rękawiczki gumowe

Coraz częściej wybierane są również rękawiczki robocze gumowe. Dlaczego? Z jednej strony są one tak skonstruowane, by nie przeszkadzać w realizowaniu rozmaitych prac. Nie da się zaś ukryć, że to bardzo istotne. Z drugiej strony rękawiczki gumowe efektywnie zabezpieczają dłonie np. przed wilgocią, detergentami itp. Z tego względu są stosowane m.in. w gospodarstwach domowych (zmywanie, sprzątanie itd.). Porządne sklepy sprzedają też modele wyróżniające się chropowatą strukturą. Na skutek tego możliwe jest bezproblemowe wykonywanie prac mechanicznych. W końcu można swobodnie i pewnie operować potrzebnymi w danym momencie narzędziami….

Rękawice skórzane

Czym odznaczają się zaś te elementy? Rękawice skórzane są wykonywane z wyjątkowo dobrych materiałów. W tym gronie są np. skóra bydlęca, czy kozia… To natomiast sprawia, iż takie rękawiczki gwarantują bezpieczeństwo, ciepło (co jest szczególnie istotne jesienią oraz zimą) i wygodę. Porządne elementy skórzane nie wpływają negatywnie na swobodę w czasie pracy. Jeśli już natomiast jesteśmy przy tym temacie, to trzeba zaznaczyć, że takie produkty cechują się sporą uniwersalnością. W końcu bez przeszkód mogą być zastosowane w trakcie wykonywania prac mechanicznych albo budowlanych. Są również stosowane w leśnictwie oraz przemyśle ciężkim. Warto wspomnieć, że wyróżniamy kilka rozmaitych wariantów takich akcesoriów. Niektóre modele dodatkowo chronią nasze nadgarstki przed przemoknięciem. Do wyboru są również rękawice całodłonicowe; wykonane wyłącznie z jednego kawałka skóry. To zaś m.in. pozytywnie wpływa na ich wytrzymałość.

Co jeszcze może być wybrane?

Bez przeszkód można kupić rękawice, mające odpowiednio chronić nasze dłonie w rozmaitych sytuacjach, tak naprawdę na rozmaite pory roku kalendarzowego. W przypadku jesieni i zimy znakomicie sprawdzają się elementy garderoby ocieplane (np. wykonane z bawełny). Bardzo popularne są produkty powlekane i wzmacniane (w końcu znakomicie chronią nie tylko końcówki palców, ale też stricte palec wskazujący przed urazami). Co jeszcze znajduje się w porządnych sklepach BHP? To m.in. rękawice antyelektrostatyczne, antyprzecięciowe, spawalnicze, termoodporne, elektroizolacyjne, antywibracyjne itp. Zdecydowana większość takich elementów może być użytkowana przez długi czas. W ofercie nie brakuje też rękawiczek jednorazowych (zazwyczaj sprzedawanych w opakowaniach zawierających 100 sztuk tych elementów). Są one wykorzystywane zaś m.in. w branży medycznej, salonach kosmetycznych….

Sklep BHP Pol-Paw oferuje największy wybór rękawiczek roboczych.

Jak koronawirus wpłynie na rynek biurowy w Polsce?

0
rynek biurowy w Polsce

Początek roku 2020 stanął pod znakiem zmian, które dotknęły niemal każdego aspektu naszego życia. Skutki zamknięcia, w rozumieniu społecznym, jak i gospodarczym, odczuły niemal wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, czy też reprezentowanej gałęzi gospodarki. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian było przejście na system pracy zdalnej.  Spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy świadkami rewolucji biurowej?

Powrót do biur w Warszawie i największych miastach Polski

Wbrew śmiałym teoriom głoszonym przez niektórych publicystów i część ekspertów nic nie wskazuje na to, by czekała nas istotna transformacja modelu pracy. Tryb zdalny, który sprawdził się jako awaryjna forma pełnienia obowiązków, okazał się być obarczony kilkoma istotnymi wadami. Wady te dotknęły zarówno pracodawców zmuszonych do reorganizacji działań, jak i pracowników, dla których konieczność łączenia w jednej przestrzeni obowiązków służbowych i życia rodzinnego była daleka od komfortu. Obecnie obserwujemy sukcesywny powrót pracowników do swoich biurek. Trend ten jest szczególnie wyraźnie widoczny w stolicy i dużych ośrodkach miejskich. Taka sytuacja jest całkowicie naturalna – to tu znajdują się największe centra biurowe.

Wzrost czy spadek?

Aktualna sytuacja nie pozwala na jednoznaczną ocenę rozwoju wypadków. Scenariuszy jest kilka – możemy spodziewać się stopniowego wypłaszczania fali zachorowań i postępującej normalizacji. Nie można jednak wykluczyć, że środki bezpieczeństwa będą nawracały w ramach dynamicznej reakcji na bieżące zmiany sytuacji. Pesymistyczne prognozy zakładają pojawienie się drugiej fali epidemii. Faktem jednak jest, że nauczyliśmy się żyć w sytuacji zagrożenia i nie powoduje ona już paniki. Uspokojenie możemy zauważyć także na rynku nieruchomości. Nadal sporym zainteresowaniem cieszy się biuro do wynajęcia – Warszawa, Kraków, Wrocław, czy też Poznań to największe miasta Polski, w których to wciąż “towar” ceniony i poszukiwany. Nie słabnie zainteresowanie zarówno ze strony najemców i deweloperów, tak krajowych, jak i zagranicznych. Polska jest rynkiem uznawanym za niezwykle atrakcyjny i wszystkie wskaźniki wskazują na perspektywę utrzymania się trendu wzrostowego.

Zmiany w podejściu do biura

Niezależnie od ostatecznego kształtu, jaki w niedalekiej przyszłości przybierze praca biurowa, liczyć się musimy z czekającymi nas zmianami. Konieczność zachowania odpowiedniego dystansu społecznego wymusi zwiększenie przestrzeni biurowej lub wprowadzenie systemu rotacyjnego. Nie możemy wprawdzie zakładać całkowitego wyeliminowania pracy zdalnej, jednak z całą pewnością trzeba stwierdzić, że nie będzie to forma dominująca i choć bezpieczny powrót do życia biurowego może okazać się procesem długotrwałym, to zdecydowanie jest on realną i niezbyt odległą perspektywą.

ZOBACZ TEŻ