Czym jest luteina i dlaczego powinna Cię interesować?

0
luteina

Prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku zależy nie tylko od regularnych badań i właściwej higieny oczu. Duże znaczenie ma również prawidłowa dieta, w której nie zabraknie niektórych unikatowych składników – m.in. luteiny. Czym ona jest? Dlaczego ma aż takie znaczenie dla funkcjonowania wzroku? Gdzie można go znaleźć?

Luteina to naturalny przeciwutleniacz o bardzo silnym działaniu, należący do grupy karotenoidów (m.in. obok zeaksantyny czy beta-karotenu). Znaleźć ją można głównie w warzywach (w mniejszych ilościach w owocach) i choć sama ma żółto-pomarańczową barwę, to paradoksalnie najwięcej zawierają jej intensywnie zielone liście. Dlatego głównie znajdziemy luteinę w jarmużu, szpinaku, sałacie, brokule, brukselce, groszku zielonym czy fasolce szparagowej – czyli warzywach, które nie każdy lubi i często dodaje do swojej diety. Dlaczego powinniśmy zatem w ogóle się nią interesować?

Luteina jest nie tylko silnym przeciwutleniaczem, co wiąże się z szeregiem korzyści dla naszego organizmu, ale również wykazuje się bardzo pozytywnym oddziaływaniem na oczy – obok zeaksantyny to jeden z dwóch przeciwutleniaczy obecnych w siatkówce oka, a dokładniej w plamce żółtej, której zwyrodnienie jest jednym z najczęściej występujących problemów w obrębie narządu wzroku. O ile nie ustalono rekomendowanego poziomu dziennego spożycia luteiny, ponieważ nie jest ona składnikiem niezbędnym do życia, to dostępne badania wskazują, że w co najmniej 6 mg tego przeciwutleniacza dziennie może przyczynić się do poprawy wzroku, a także spowalniać rozwój chorób i zmian zwyrodnieniowych oczu. Jej pozytywny wpływ na oczy może wynikać m.in. z ochrony siatkówki przed stresem oksydacyjnym (na który ten delikatny organ jest szczególnie narażony), a także istotny udział w budowie pigmentu plamkowego, chroniącego oko przed wpływem promieni UV i zmianami fotooksydacyjnymi. Inne badania wykazują również, że wysokie spożycie luteiny jest ważnym elementem profilaktyki zaćmy.

Czy warto rozważyć suplementację luteiną?

Większość badań wskazuje, że ilość luteiny, która przynosi zauważalne pozytywne efekty dla oczu to 6 do 14 mg dziennie. Tymczasem statystyczne spożycie tego przeciwutleniacza w diecie Europejczyka szacowane jest na około 2,2 mg na dobę (w USA nawet 1,7 mg). Jeśli więc nie jesteś miłośnikiem zielonych warzyw – jarmużu, szpinaku czy sałaty – to włączenie suplementacji luteiny mogłoby być naprawdę dobrym posunięciem, szczególnie jeśli zauważasz u siebie jakieś zmiany czy problemy w obrębie narządu wzroku.

Rozwód – jak się przygotować i gdzie złożyć pozew rozwodowy?

0
Rozwód

Rozwód to dość nieprzyjemne doświadczenie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Niekiedy sprawy rozwodowe mogą się ciągnąć długimi miesiącami lub latami. W zdecydowanej większości przypadków niosą za sobą spore obciążenie emocjonalne i przykre przeżycia. Z racji tego warto pokusić się o profesjonalne doradztwo prawne, dzięki czemu nawet skomplikowane sprawy znajdą swoje pozytywne zakończenie.

Sprawa rozwodowa – jak się do niej przygotować?

Przygotowania do sprawy rozwodowej mogą być bardzo zróżnicowane. Po pierwsze warto zastanowić się nad tym, czy ta decyzja jest na pewno ostateczna i nie ma od niej odwołania. Ponadto należy porozmawiać na ten temat ze współmałżonkiem, ponieważ istnieje spora szansa na to, że małżeństwo zakończy się porozumieniem, a wyrok zapadnie na pierwszej lub drugiej rozprawie.

W bardziej skomplikowanych przypadkach nieocenioną pomocą okaże się adwokat Gdynia. Kancelaria podpowie zainteresowanemu klientowi na jakie rozwiązania może sobie pozwolić oraz jaka ścieżka będzie dla niego optymalna. Trudne sprawy wymagają powołania świadków, zgromadzenia dowodów oraz zasięgnięcie porady specjalisty. Najtrudniej będzie w przypadku małżeństw z dziećmi. W takiej sytuacji należy zadbać o ich dobro i porozumieć się w kwestii władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dziećmi. Inaczej zajmie się tym sąd.

Sprawa rozwodowa – gdzie składa się pozew? O czym trzeba pamiętać?

Osoby, które chcą wziąć rozwód i mają pewność, że ich decyzja jest w stu procentach trafna powinny złożyć pozew rozwodowy. Pozew składa się do właściwego sądu okręgowego. Trzeba pamiętać o tym, że należy w nim umieścić kilka podstawowych informacji:

  • oznaczenie sądu,
  • dane osobowe jednego, jak i drugiego współmałżonka,
  • ewentualne wskazanie małżonka, ponoszącego winę za rozkład pożycia małżeńskiego (lub zaniechanie orzekania o winie),
  • wskazanie, który z małżonków ma mieć powierzoną władzę rodzicielską,
  • wskazanie jak mają wyglądać ewentualne kontakty z dziećmi,
  • rozstrzygnięcie kwestii alimentacyjnych,
  • ewentualny podział majątku (np. korzystanie ze wspólnego mieszkania).

Jak widać rozwody Gdynia potrafią być bardzo skomplikowane, dlatego lepiej mieć u boku doświadczonego specjalistę, który zajmie się fachowym doradztwem i wypełnianiem formalności. Adwokat służy kompleksową pomocą i wsparciem na każdym etapie postępowania sądowego. Oczywiście pomoże również w stworzeniu wskazanego wyżej pozwu, tak aby nie było w nim żadnych błędów. Dzięki temu sprawa rozwodowa zostanie skierowana na właściwy tor.

Sondowania statyczne — kto je wykonuje? Na czym polega sondowanie statyczne?

0
sondowania statyczne

Badanie podłoża jest jedną z najważniejszych czynności przed rozpoczęciem każdej budowy. Aby skontrolować parametry gruntu używa się różnych metod, jednak najdokładniejszą a jednocześnie podstawową metodą badawczą używaną w Unii Europejskiej, jest sondowanie statyczne. Na czym dokładnie polega? I kto może je wykonać?

Co to jest sondowane statyczne?

Badanie gruntu jest bardzo ważne, ponieważ pozwala określić jego parametry i sprawdzić nośność podłoża. Jeśli musisz sprawdzić dokładnie różne właściwości gruntu, sondowanie statyczne jest ku temu najlepszą metodą. Najczęściej stosuje się je w przypadku podejrzenia, że wybudowanie na konkretnym podłożu budynku może być niebezpieczne. Różne badania gruntu, w tym sondowania statyczne wykonuje geodev.pl. Aby wiedzieć, jaki typ badania należy wykonać w konkretnym przypadku, warto skontaktować się z firmą i dopasować go do rodzaju budynku oraz gruntu.

Sondowanie statyczne polega, mówiąc w skrócie, na wprowadzeniu do gruntu specjalnego stożka, wyposażonego w system czujników. Stożek jest wbijany w podłoże ze stałą prędkością, co sprawia, że wraz z jego wgłębianiem się w powierzchnię można w rzetelny sposób zbadać różne rodzaje oporu. Badany jest także stopień zagęszczenia i plastyczności gruntów, oraz sam wskaźnik ich plastyczności, a także na przykład poziom zwierciadła wody gruntowej.

Wszystkie te parametry mogą określić zarówno obecną nośność gruntów i potencjalne ryzyko budowy konkretnej inwestycji na danym podłożu, jak i przewidzieć przyszłe zmiany w gęstości i przesuwaniu się gruntu.

Jakie są rodzaje sondowania statycznego?

Sondowanie statyczne dzielimy na sondowanie CPT oraz CPTU. Obydwa typy sondowań różnią się względem siebie rodzajem stożka wykorzystywanego do badań. Sondowanie CPT jest nieco mniej złożone i pozwala określić mniej parametrów gruntu. Natomiast sondowanie CPTU pozwala także na pomiar ciśnienia porowego gruntu, co sprawia, że w trakcie badania można określić między innymi spójność, wytrzymałość na ścinanie, czy też poziom zwierciadła wody gruntowej. To ostatnie może być istotne zarówno pod kątem instalacji, jak i ogólnego bezpieczeństwa budynku.

Warto zaznaczyć, że sondowanie CPT również jest przydatne i często stosowane, warto jednak w konkretnej firmie dowiedzieć się więcej odnośnie stosowanych technik.

Kto może wykonać sondowanie statyczne?

Sondowanie statyczne powinno być wykonywane przez firmy geotechniczne. Przed rozpoczęciem budowy każdej inwestycji potrzebne są analizy i badania gruntu. Zależnie od kategorii budynku może je wykonać geolog albo geotechnik – w przypadku budynku kategorii III, geologa musi już zastąpić geotechnik. Dlatego też wybierając odpowiednią firmę powinniśmy dobrze sprawdzić, czy pracują w niej specjaliści – zarówno geotechnicy, jak i geologowie. Każda z tych osób ma inne kompetencje, zakres ich prac jest jednak podobny. Dzięki współpracy w grupie, badania mogą zostać wykonane w sposób profesjonalny i dokładny.

Czy warto wdrażać automatyczne systemy magazynowe?

0
automatyczne systemy magazynowe

Mnóstwo firm posiada swoje własne magazyny bądź też wynajmuje lub dzierżawi tego typu obiekty. Nowoczesne magazyny wyposażone są w różnorodne urządzenia służące np. do przeładunku towarów. Ponadto w takim miejscu zatrudniony musi być odpowiednio przeszkolony personel. Dzięki magazynom możliwe jest regulowanie różnić między przepływami wydawanego a przyjmowanego towaru, jednak nie jest to ich jedyna funkcja. Specjaliści zajmujący się tą dziadziną nieustannie poszukują nowych sposobów na ulepszenie procesu magazynowania. Przełomowe mogą okazać się automatyczne systemy magazynowe.

Czym są automatyczne systemy magazynowe?

Automatyczne systemy magazynowe to sposób na usprawnienie działania tego typu obiektów. Dostosowuje się je do konkretnej branży oraz rodzaju towarów, które są magazynowane. Wysoko wyspecjalizowane firmy zajmują się tworzeniem własnych oraz partnerskich systemów automatyki magazynowej i transportowej, takie automatyczne systemy magazynowe projektuje i wdraża AIUT. Dzięki takiej współpracy można liczyć na rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb.

Elementami automatycznych systemów magazynowych mogą być układnice, regały automatyczne windowe, windy, movery czy wózki typu shuttle. Wykorzystywane są także różne systemy transportowe (systemy rolkowe/pasowe, systemy transportu szynowego i zawieszkowego, autonomiczne pojazdy mobilne). Poza urządzeniami kluczową rolę pełni jednak sam system zarządzania magazynem, dzięki któremu możliwe jest zdalne zarządzanie procesami, takimi jak przyjęcia, kompletowanie oraz wydawanie towarów.

Czy warto wdrażać automatyczne systemy magazynowe?

Zalet wdrożenia automatycznych systemów magazynowych jest naprawdę wiele. Wśród nich warto wyróżnić zwiększenie efektywności procesów logistycznych, oszczędność powierzchni, eliminację przestojów, zwiększenie bezpieczeństwa, optymalizację głównego procesu produkcyjnego, a także wysoki i utrzymujący się na stałym poziomie standard realizacji zamówień. Ogromne znaczenie ma też możliwość zdalnego zarządzania procesami zamówień, w tym kompletowania ich oraz wysyłania. Ponadto wdrożenie systemu zarządzania magazynem pozwala na realizację nowych zleceń w trybie online. Dzięki niemu możemy także otrzymywać aktualne raporty i alerty o niskim stanie magazynowym. Dużą zaletą jest też bieżąca aktualizacja stanu magazynowego.

Najczęściej spotykane problemy związane z magazynowaniem

Mimo podejmowania ciągłych prób ulepszenia procesu magazynowania, osoby pracujące w tej branży ciągle spotykają się z różnego rodzaju problemami. Do najczęstszych trudności należą niedokładne stany magazynowe, nieefektywna kompletacja towarów, nieoptymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, uszkodzone oraz przeterminowane produkty, a także wysokie koszty pracy. Jak widać, automatyczne systemy magazynowe są rozwiązaniem wszystkich wymienionych problemów.

Upadłość konsumencka – ile to kosztuje?

0
Upadłość konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to jeden ze sposobów na wyjście z długów. Jest to rozwiązanie dla osób, które borykają się z poważnymi problemami finansowymi i nie są w stanie spłacić zaciągniętych zobowiązań. Zanim zdecydujesz się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, dowiedz się, ile to kosztuje. Zapraszamy do lektury!

Z jakimi kosztami wiąże się ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Pierwszą opłatą, jaką musi ponieść osoba, która chce ogłosić upadłość konsumencką, to opłata sądowa. Nie jest ona wysoka – wynosi bowiem 30 zł. Oczywiście jest to opłata obowiązkowa, która stanowi podstawę do tego, by sąd zajął się wnioskiem o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Opłatę należy wnieść na rachunek bankowy sądu, do którego kierowany jest wniosek.

Co więcej, składając wniosek, musisz mieć na uwadze, że to do Ciebie będzie należało pokrycie kosztów postępowania prowadzonego po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Trudno jest jednak określić, jak wysokie będą, ponieważ zależy to od kilku czynników, a mianowicie od:

  • czasu trwania postępowania,
  • wysokości funduszów masy upadłości oraz stopnia zaspokojenia wierzycieli,
  • zakresu czynności podejmowanych przez syndyka w postępowaniu i stopnia ich trudności.

Warto jednak pamiętać, że ponoszenie tych kosztów nie zawsze jest konieczne. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłaty sądowej od wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Osoba, która dołączy do wniosku specjalny wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych razem z oświadczeniem o stanie majątkowym i dochodach.

Upadłość konsumencka a wynagrodzenie radcy prawnego

W postępowaniu sądowym możesz wziąć udział samodzielnie lub razem z adwokatem czy też radcą prawnym. Musisz wiedzieć, że doświadczenie specjalisty jest w tym przypadku nieocenione i – jeśli tylko masz taką możliwość – zastanów się nad powierzeniem tej sprawy w ręce radcy prawnego czy adwokata. Zdecydowanie zwiększy to szanse na pozytywny przebieg postępowania. Szczególnie, jeśli ma on duże doświadczenie w takich tematach, jak upadłość konsumencka czy antywindykacja.

Co więcej, wiedza i doświadczenie prawnika będą pomocne także wtedy, gdy konieczne będzie wypełnienie szeregu dokumentów związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Jeśli chodzi zaś o koszty obsługi prawnej, są one zależne od wielu czynników i dla każdego klienta ustala się je indywidualnie. Najlepszym wyjściem będzie skontaktowanie się z kilkoma specjalistami i zapytanie o ceny u źródła.

Do jakiego sądu składa się wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej musisz złożyć do sądu upadłościowego, czyli do sądu rejonowego, który ma być sądem właściwym ze względu na Twoje miejsce zamieszkania. W momencie, gdy pismo trafi do sądu, zostaje ono sprawdzone pod kątem formalnym. Sąd weryfikuje, czy zostało poprawnie sporządzone i czy do wniosku dołączone są wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli czegokolwiek będzie brakowało, sąd wezwie Cię do przesłania brakujących dokumentów. W przypadku, gdy reprezentuje Cię radca prawny, to on zajmie się kwestiami formalnymi. Teraz sąd będzie mógł przejść do merytorycznego rozpoznania wniosku.

O co pyta sąd podczas rozprawy?

Jeśli sąd będzie miał wątpliwości, co do treści wniosku, wyznaczy termin rozprawy, a Ty masz obowiązek się na niej stawić. O co może pytać sąd podczas takiej rozprawy? Na przykład o to, w jaki sposób powstało Twoje zadłużenie, jak do niego doszło oraz jakie są tego przyczyny. Może zapytać również o to, jak obecnie wygląda Twoja sytuacja majątkowa.

Następnie sąd ma prawo wyznaczyć termin kolejnej rozprawy, by w międzyczasie ustalić wszystkie szczegóły i sprawdzić ważne kwestie. Ma to niewątpliwie wpływ na to, kiedy upadłość konsumencka zostanie ogłoszona. Sąd może również uznać, że nie ma podstaw do jej ogłoszenia. Wówczas wniosek zostanie oddalony, ale Ty masz prawo złożyć zażalenie do sądu II instancji.

Nauka języka niemieckiego online – czy kurs online to dobry wybór?

0
Nauka języka niemieckiego online

Nauka języka niemieckiego przez internet to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zwiększyć poziom swoich kompetencji bez wychodzenia z domu. Czasami wystarczy jedynie odrobina zaangażowania! Podstawą jest znalezienie odpowiedniego kursu online. Nie zaszkodzi sprawdzić opinii wystawionych przez użytkowników – mogą one stanowić sporą wskazówkę dla osób niezdecydowanych.

Wyślij paczkę w wygodny sposób, nie wychodząc z domu

0
Wyślij paczkę

Nadawanie przesyłek dla wielu osób wiąże się z licznymi drobnymi zadaniami, które muszą wykonać. Jednak istnieją sposoby, by zrobić to szybciej i łatwiej, a nawet bez wychodzenia z domu. Poznaj je i zamów kuriera, ułatwiając sobie cały proces wysyłki.

Z jakimi problemami możemy się liczyć, wysyłając paczkę?

Wysyłanie paczek, choć jest dziś powszechne, pociąga za sobą cały szereg obowiązków, które trzeba spełnić. Pierwszym z nich jest wypełnienie dokumentów, które posłużą jako list przewozowy. Większość z nas nie przepada za tym procesem, który kojarzy nam się wyłącznie z nieprzyjemnym obowiązkiem i sprawami urzędowymi.

Kolejna kłopotliwa kwestia to sama chwila nadania przesyłki. Wymaga to udania się do odpowiedniego punktu obsługi klienta lub na pocztę, co z kolei wiąże się z poświęceniem sporej ilości czasu na dojazd oraz czekanie w kolejce, jeśli się na nią natkniemy. Co więcej, w przypadku niektórych paczek jest to także kwestia kłopotliwego ciężaru, który trzeba przenieść do okienka. Nawet jeśli jest to droga tylko od samochodu do miejsca nadania, wielu osobom może sprawić trudność w przypadku bardzo nieporęcznych lub bardzo ciężkich pakunków.

Dlaczego lepiej zamówić kuriera do domu?

Rozwiązanie tych wszystkich problemów jest bardzo proste: zamów kuriera DPD do domu. Decydując się na to, zyskasz większą swobodę i więcej czasu, gdyż nie będziesz musiał nigdzie udawać się samodzielnie. Kurier przyjedzie pod wskazany przez ciebie adres w wyznaczonych godzinach, gdzie nastąpi przekazanie pakunku. Dzięki temu zajmie ci to zaledwie kilka minut i sprawi, że nie będziesz musiał stać w korku, poświęcać czasu na dojazd, oczekiwać w kolejce ani nosić ze sobą ciężkich przedmiotów. Jest to więc idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić czas oraz własny kręgosłup.

Jak dokładnie zamówić kuriera?

Warto zauważyć, że sam proces zamawiania kuriera po odbiór paczki jest bardzo intuicyjny. Polega na wypełnieniu kilku pól, takich jak dane teleadresowe nadawcy i odbiorcy, a także waga i wielkość przesyłki. Dane te posłużą jako podstawa do wygenerowania listu przewozowego, który z kolei będzie potem służył jako potwierdzenie nadania przesyłki.

Podczas zamawiania kuriera warto sięgnąć także po dodatkowe opcje, wśród których mogą się znaleźć takie możliwości jak choćby przeniesienie kosztów przesyłki na adresata czy ubezpieczenie przesyłki. Ich wybór pomoże w dostawie paczki dokładnie w taki sposób, w jaki chcemy, aby dotarła na miejsce.

Cały proces może zostać przeprowadzony w dowolnej chwili, w zaciszu własnego domu, jedynie na podstawie kilku najważniejszych informacji o paczce. Dzięki temu przebiega szybko i bardzo intuicyjnie. Całość dostępna jest na platformie logistycznej kurierovo.pl, gdzie można poznać także aktualne ceny przesyłek i wszystkie szczegóły, dotyczące ich nadawania.

Fotowoltaika – systemy magazynowania energii

0
Fotowoltaika

W ostatnim czasie możemy zauważyć wzrost świadomości ekologicznej konsumentów. Ocieplenie klimatu to temat często omawiany w mediach, można go również odczuć na własnej skórze. W związku z tym powstaje pytanie, co możemy zrobić, by zmniejszyć swój ślad węglowy. Jedną z metod mogą być systemy fotowoltaiczne.

Pożyczka bez ryzyka, czyli jak spłacić pożyczkę w terminie

0
Pożyczka bez ryzyka

Pożyczka tradycyjnie wydaje się być dość ryzykownym wsparciem finansowym. Powinieneś jednak wiedzieć, że pożyczki są pod ścisłą kontrolą i coraz rzadziej pojawiają się niemoralne oferty. Dlatego warto zastanowić się, czy istnieje coś takiego jak pożyczka bez ryzyka? Zaciągając pożyczkę, zwykle dużo czasu poświęcamy ewentualnym kosztom, jakie wiążą się ze skorzystaniem z podobnej usługi. Pożyczka o najniższym stopniu ryzyka to taka, którą jesteś w stanie bez problemu spłacić. Jak poznać tego rodzaju ofertę? Jak przygotować się do spłaty pożyczki w terminie? Przekonajmy się.

Wyposażenie pokoju dziecięcego. Jak kupować świadomie? Jak kupować świadomie?

0
Wyposażenie pokoju dziecięcego

Sporządzając listę rzeczy, które powinny znaleźć się w wyposażeniu pokoju naszego dziecka, warto ustalić wcześniej swoje oczekiwania odnośnie poszczególnych sprzętów. Przykładowo, w przypadku łóżeczka mogą być to wielofunkcyjność, czy mobilność. Powinniśmy również określić wcześniej nasz budżet, co pozwoli na sprawniejsze poszukiwania. Bardzo istotne jest to, aby wszystkie meble w pokoju dziecka były wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz posiadały budowę gwarantującą bezpieczeństwo naszych pociech.

Zaufane źródło to podstawa udanych zakupów!

Najważniejsze w przypadku kupowania wszelkich artykułów dla dzieci jest wybieranie ofert cenionych producentów i robienie zakupów w zaufanych sklepach. Sprawdzone źródło gwarantuje najwyższą jakość produktów, dzięki czemu zarówno my jak i nasze dzieci będziemy mogli spać spokojnie. Szeroki wybór różnorodnych artykułów dziecięcych znajdziemy na stronie internetowej https://sklepmati.pl/. Jest to jeden z najlepszych sklepów internetowych, który oprócz wielu ciekawych i solidnie wykonanych rzeczy dla najmłodszych oferuje bezproblemowy, przyjemny kontakt w przypadku wszelkich pytań, czy wątpliwości ze strony klientów. Znajdziemy tutaj wszelkie artykuły dla dzieci, które mogą nas zainteresować. Wszelkiego rodzaju meble do dziecięcego pokoju, huśtawki, zabawki i książeczki, wózki, środki higieny, foteliki, akcesoria do karmienia i wiele wiele innych najwyższej jakości produktów.

Wybierz to co najlepsze dla Twojego dziecka

Wiadomo, że najważniejszą rzeczą w przypadku małych dzieci jest bezpieczeństwo. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby mu je zapewnić. Odpowiednie skompletowanie takich rzeczy jak meble, wózek, fotelik samochodowy, zabawki, czy środki higieny jest niezbędne do spokojnego, szczęśliwego rozwoju naszych pociech. Nie wolno przy tym zapominać o sobie, ponieważ nasze zdrowie i samopoczucie również ma ogromny wpływ na dziecko. Dobrze dobrane artykuły dziecięce ułatwią nam pracę, a dziecku zapewnią bezpieczeństwo i komfort.

ZOBACZ TEŻ