Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

0

Jakiś czas temu, kupując telefony u konkretnego operatora sieci komórkowej, można było zauważyć, że cały interfejs jest mu podporządkowany, a dodatkowo urządzenie posiada blokadę SIM-lock, potocznie zwaną „simlockiem”. Obecnie, nabywając nowe telefony w salonach producentów, nie ma możliwości, aby kupić smartfon z taką blokadą. Może się jednak zdarzyć, że starsze modele, kupowane z tak zwanej drugiej ręki, mogą posiadać to zabezpieczenie. Zatem jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

Studiuj światowo w Warszawie

0

Stolica to zdecydowanie większe możliwości rozwoju i pewność nienagannej, nowoczesnej edukacji. Często studenci, którzy postawili na uczelnie w Warszawie, wskazują, że ich wybór był najlepszym z możliwych, bo otworzył przed nimi drzwi do sukcesu i pokazał zdecydowanie większe perspektywy na przyszłość.

Kompendium wiedzy dla przyszłych studentów

0

Coraz bliżej matury, a po niej również stresujący dla młodych ludzi etap rekrutacji na studia. Wielu z nich ma ogromne poczucie powagi tej sytuacji, w końcu wybierają swój przyszły zawód. Rzeczywiście, nie jest łatwo zdecydować się na uczelnie oraz kierunki studiów, na które warto złożyć papiery. Warto zatem wybrać się do doradcy zawodowego, aby coś podpowiedział w tej kwestii.

10 powodów, dla których wciąż nie mówisz płynnie po angielsku

0

Od dawna uczysz się języka angielskiego, ale wciąż nie jesteś blisko osiągnięcia wymarzonego przez Ciebie poziomu? Taki stan rzeczy musi mieć jakąś przyczynę. Jednak niemal na pewno nie jest to brak talentu do języków obcych. Sprawdź naszą listę powodów, dla których wciąż nie mówisz płynnie po angielsku i zmień swoje podejście do nauki.

Jak zwiększyć wydajność i żywotność maszyn?

0

We współczesnym, konsumpcyjnym świecie jesteśmy nauczeni, że jeśli coś zaczyna szwankować, to zaraz to wymieniamy. Zamiast pochylić się nad problemem, poszukać rozwiązań, skorzystać z naprawczych środków i wprowadzić ulepszenia, unikamy zaangażowania i decydujemy się na zakup nowego produktu w przekonaniu, że wszystko co nowe, musi być lepsze. Ale o ile tego typu zachowanie nie doprowadzi nas do ruiny finansowej, kiedy chodzi o nowe żelazko albo pralkę, o tyle każdy, kto prowadzi własną działalność, nieważne, czy większą, czy też mniejszą, doskonale zdaje sobie sprawę, że taka postawa na dłuższą metę prowadzi do bankructwa, będąc zbyt dużym obciążeniem finansowym. Zwłaszcza kiedy nowe maszyny okazują się wcale nie być bardziej wydajne. Kluczem do tej wydajności jest bowiem Total Productive Maintenance, w skrócie TPM, a więc całkowite produktywne utrzymanie ruchu maszyn. Na czym polega TPM i jak zmienić funkcjonowanie swojej firmy? Już tłumaczymy.

TPM, lean, kaizen – co to jest?

TPM (więcej informacji tutaj: https://lean.org.pl/lean/baza-wiedzy/narzedzia-i-metody-lean/tpm/) jest metodą zarządzania produkcją wywodzącą się ze strategii zwanej “lean”. Lean management to nic innego jak sposób zarządzania firmą oparty na kilku kluczowych założeniach: dostarczamy jak najlepszy produkt w jak najprostszy sposób; szanujemy, doskonalimy, szkolimy i przez to także angażujemy w proces produkcji naszych pracowników; eliminujemy wszelkiego rodzaju marnotrawstwa poprzez ciągłe doskonalenie procesu produkcji. Z lean ściśle połączony jest termin “kaizen”, określany jako metoda ciągłego doskonalenia się, przemyślana, długofalowa strategia organizacji pracy pochodząca z Japonii. TPM wpisuje się w te dwie metody i jak w przypadku kaizen, wywodzi się z Japonii. TPM polega na maksymalnym wykorzystaniu możliwości przerobowych już posiadanych maszyn. Najwyższy stopień efektywności otrzymuje się poprzez stosowanie do kilku podstawowych zasad.

Jak osiągnąć TPM?

Total Productive Maintenance stawia przed sobą trzy podstawowe cele – proces produkcji powinien być jak najbardziej stabilny, maszyny eksploatowane jak najdłużej, a koszt ich utrzymania jak najniższy. Można określić to mianem marzenia każdego przedsiębiorcy. Aby to osiągnąć, musimy mieć pewność, że osoba, która taką maszynę obsługuje, doskonale wie, co robi i jak to robić. Dlatego TPM skupia się nie tylko na maszynie, ale także na człowieku, jako czynniku, który może maksymalnie wywindować efektywność produkcji. W myśl TPM pracownicy obsługujący maszyny powinni mieć możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy na temat obsługi danych urządzeń. Wraz ze wzrostem kompetencji powinien pójść wzrost obowiązków – pracownik ze zwykłej jednostki wykonującej polecenia góry staje się o wiele bardziej autonomiczną jednostką, ekspertem, który najlepiej wie, jak obchodzić się z maszyną. Traktowany w ten sposób pracownik wykazywać się będzie dalece większym zaangażowaniem w swoją pracę. Z drugiej strony, prawidłowo obsługiwana i konserwowana maszyna, powinna także unikać jakichkolwiek przestojów. I znowu, zaangażowani pracownicy dbają o to, aby urządzenia w myśl TPM znajdowały się w stanie niezwykle wysokiej dostępności. Możliwe jest to wtedy, kiedy ze strony obsługujących maszyny możemy liczyć na nieustannie aktualizowane informacje, a ze strony osób zajmujących się utrzymaniem ruchu możemy liczyć na zmianę sposobu myślania i przestawienie się z działania reakcyjnego na predykcyjny.

Jak zapamiętywać nowo poznane zwroty i słówka z języków obcych?

0

Większość osób uczących się języków obcych zmaga się z problemem zapamiętywania nowych słówek i zwrotów. Najmniej efektywną metodą ich przyswajana jest wkuwanie na pamięć. Z kolei wśród najlepszych sposobów na łatwe zapamiętywanie nowo poznanych słów i zwrotów z języków obcych, można wymienić fiszki, czyli niewielkie karteczki z danym słowem lub idiomem i ich tłumaczeniem na awersie. Oprócz tego ważne jest naturalne przyswajanie słówek, np. w wyniku oglądania filmów i czytania książek w języku obcym.

Dekoracyjne pojemniki na… wszystko

0

W większości mieszkań przez lata użytkowania pojawia się mnóstwo niewielkich przedmiotów – są dosłownie wszędzie, powodują nieporządek i gubią się wtedy, gdy akurat są potrzebne. Bałaganu tworzonego w ten sposób można uniknąć, wykorzystując odpowiednią ilość różnokolorowych pojemników z pokrywą. Warto poświęcić trochę czasu na takie porządki, a później konsekwentnie przestrzegać wybranego sposobu selekcji.

Atlas geograficzny – niezbędnik każdego ucznia

0

Czy nauka geografii może być fascynująca? I to jak! Odkrywanie nowych zakątków świata może przynieść dziecku mnóstwo pozytywnych doświadczeń i poszerzać jego horyzonty. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą tak samo jak książki. Wspólna nauka nie musi być nudna, wystarczy odrobina chęci i kreatywności z naszej strony, aby zamienić ją w prawdziwą zabawę!

Nauka od najmłodszych lat

Dzieci posiadają naturalny głód wiedzy, który często owocuje pokaźną ilością pytań i zainteresowaniem wieloma rzeczami naraz. To idealny moment, aby na stałe wykształcić w nich chęć zdobywania wiedzy i zachęcić do nieustannego zgłębiania zdobytych informacji. Poświęćmy odrobinę swojego wolnego czasu na pokazanie im, jak ciekawa może być nauka.  Kto wie, być może zaszczepiona w nich pasja do geografii przekształci się kiedyś w sposób na życie?

Od czego zacząć swoją przygodę?

Nie każdy wie, że podróżować można także palcem po mapie, niezależnie od wieku i zasobności swojego portfela. Radość i satysfakcja z odkrywania nowych miejsc wcale nie musi różnić się od podróży, jakie znamy ze swoich wspomnień lub ubiegłych wakacji. Jak wiadomo, warto łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego wystarczy odrobina wolnego czasu, chęci i… mapa! Od teraz podróżowanie bez wychodzenia z domu stanie się możliwe!

Jak ułatwić dziecku naukę?

Z pomocą przychodzą atlasy geograficzne, które umożliwiają każdemu uczniowi dokładne dotarcie do wszystkich zakątków świata. W naszej ofercie odnajdą Państwo zarówno atlasy zawierające mapy Polski, jak i pozostałych państw europejskich. Wypełnione precyzyjnymi informacjami, dokładnymi ilustracjami i mnóstwem interesujących wiadomości, zachęcą każdego ucznia do nauki i zdobywania nowej wiedzy. Wykonane z dbałością o każdy detal, starannie wykończone i trwałe będą służyć dziecku przez wiele lat trwania szkoły.

Atlas geograficzny to prawdziwy niezbędnik każdego ucznia! Pozwala odnaleźć omawiane w szkole zagadnienia geograficzne i umożliwia kontynuację nauki poza zajęciami lekcyjnymi. Dziecku łatwiej jest przyswajać nowe informacje, kiedy ma możliwość zobaczenia ich na obrazkach. Właśnie dlatego atlas jest obowiązkowym elementem wyprawki szkolnej każdego dziecka już od najmłodszych lat.

Od żywic naturalnych do jej syntetycznych odpowiedników

0

Natura zaskakuje swoimi rozwiązaniami. Rozumiejąc świat przyrody człowiek uczy się ulepszać rzeczywistość. Niezwykła substancja – żywica – znalazła wiele zastosowań oraz wymusza sztuczne naśladownictwo. Poznaj krótką charakterystykę żywic naturalnych oraz żywic syntetycznych.

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

0

Wydanie własnej książki może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od tego, czy zdecydujemy się na publikację z pomocą wydawnictwa, czy też na self-publishing.

ZOBACZ TEŻ